Bola huquqlarini har kuni birgalikda himoya qilaylik!
Bola huquqlari bo‘yicha vakili (Bolalar ombudsmani) ning ma’ruzasi Oliy Majlis Senatining Beshinchi yalpi majlisida ko‘rib chiqildi.
Oliy Majlis Bola huquqlari bo‘yicha vakilining faoliyati tahliliy muhokama qilindi
Oliy Majlisning Bola huquqlari bo‘yicha vakilining YUNESKO xalqaro eksperti S.Ellis bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
25-fevral kuni Oliy Majlis Qonunchilik palatasining navbatdagi majlisida Bola huquqlari bo‘yicha vakil (Bolalar ombudsmani)ning 2024-yilda bola huquqlari to‘g‘risidagi qonunchilikka  davlat organlari tomonidan rioya etilishi bo‘yicha ilk ma’ruzasi ko‘rib chiqildi.
25-fevral kuni Oliy Majlis Qonunchilik palatasining navbatdagi majlisida Bola huquqlari bo‘yicha vakil (Bolalar ombudsmani)ning 2024-yilda bola huquqlari to‘g‘risidagi qonunchilikka davlat organlari tomonidan rioya etilishi bo‘yicha ilk ma’ruzasi ko‘rib chiqildi.
YUNISEFning O‘zbekiston hukumati bilan 2026-2030 yillarga mo’ljallangan qulay sharoitlar va ijtimoiy inklyuzivlik dasturi muhokamasiga bag‘ishlangan muloqotda ishtirok etdik.
Ichki ishlar vazirligi Akademiyasida “Qiynoqqa solishga qarshi kurashish: xalqaro amaliyot va milliy tajriba” mavzusidagi ilmiy-amaliy konferensiyada ishtirok etdik.
"O‘zbekiston Respublikasi bolalar huquqlari sohasidagi xalqaro majburiyatlarini amalga oshirish va ushbu majburiyatlarni bajarishning milliy mexanizmlari" mavzusida parlament vakillari uchun o‘tkazilgan trening-seminar o'tkazildi.
UNICEF tomonidan “2021-2025 yillarda
UNISEF va O‘zbekiston hukumatining Bolalarni himoya qilish dasturi” muhokamasi uchun o‘tkazilgan uchrashuvda ishtirok etdik.
UNICEF tomonidan “2021-2025 yillarda UNISEF va O‘zbekiston hukumatining Bolalarni himoya qilish dasturi” muhokamasi uchun o‘tkazilgan uchrashuvda ishtirok etdik.
Bolalar ombudsmani bola masalalari yuzasidan o‘zining navbatdagi shaxsiy qabulini o‘tkazdi.
Ta’lim muassasalarida bolalarga nisbatan zo‘ravonlikka moyilligi mavjud pedagoglarni aniqlash mexanizmini yo‘lga qo‘yish ko‘zda tutilmoqda.